Speak UP

Kursy w szkole Speak Up – czy warto? Opinie i cenniki

Nauka języków obcych w szkołach językowych ostatnimi czasy zdecydowanie traci na popularności. Jednak czy słusznie?  Jak w czasach wszechobecnego internetu radzą sobie takie szkoły jak Speak Up. Firma ta twierdzi, że jako jedyni w kraju mają indywidualne podejście do słuchacza. Czy rekomendacje ETS, GLOBAL i twórcy TOEICA są wystarczające? Czytajcie by poznać odpowiedzi na te pytania.

 1. Jak działają szkoły językowe
 2. Kilka słów o szkole językowej Speak UP
 3. Jak działa kurs języka angielskiego Speak UP
 4. Ceny pakietów angielskiego Speak UP
 5. Speak UP – Opinie
 6. Speak UP – Podsumowanie

Jak działają szkoły językowe

angielski Speak UPSzkoły językowe decydują się na bardzo różne metody nauki. Jeszcze kilka lat temu bardzo popularną metodą było wykładanie teoretyczne przy tablicy, jak ma to miejsce w tradycyjnych szkołach. Obecnie najpopularniejszą metodą są zdecydowanie rozmowy w niewielkich grupach zajęciowych. Liczba uczestników takiego spotkania wacha się pomiędzy 3 a 15 osób. Czym mniejsza liczba osób tym kurs jest efektywniejszych. Nie zwalnia to oczywiście ze żmudnej nauki gramatyki, jednak daje większe poczucie pozytywnych efektów u słuchaczy. Czas trwania kursu jest zróżnicowany i zależy od: znajomości wybranego języka przez słuchacza oraz trudności języka.

Kilka słów o szkole językowej Speak UP

Cała spółka SPEAK UP LEARNING SP. Z O.O. została założoma w 2001 roku. Swoje placówki ma w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Rosji, Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Wietnamie oraz w Tajlandi. W naszym kraju szkoły językowe Speak UP możemy znaleźć w Warszawie, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Bielsku Białej, Katowicach, Gliwicach, Opolu, Wrocławiu, Łodzi, Zielonej Górze, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku oraz Gdyni. Szkoła językowa Speak UP uczy jedynie języka angielskiego.

Jak działa kurs języka angielskiego Speak UP

szkoła Speak UPKurs szkoły językowej Speak UP przeznaczony jest dla wszystkich, bez znaczenia na wiek. Zajęcia odbywają się o różnych godzinach, dzięki czemu słuchacz może dobrać dogodne godziny.  Szkoła Speak UP oferuje różnego rodzaju zajęcia, takie jak:

 • Konsultacje z lektorem
 • Zajęcia multimedialne, które, mają na celu usystematyzowanie wiedzy i jej utrwalenia.
 • Zajęcia ogólnorozwojowe
 • Zajęcia warsztatowe z lektorem, które obejmują naukę konwersacji, gramatyki, czytania i pisania oraz zajęcia tematyczne
 • Zajęcia z lektorem

Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, także nauka języka staje się bardziej efektywna. Native Speakerzy mogą zdecydowanie więcej czasu poświęcić na pojedynczego słuchacza.

Ceny pakietów angielskiego Speak UP

Największym mankamentem szkoły językowej Speak UP są bez wątpienia ceny. Szkoła twierdzi, że dobierana jest indywidualnie do każdego klienta w zależności od poziomu zaawansowania.  Nie jest to do zrealizowania, jednak szkoła nie chce udzielić informacji o kosztach, przez dostaniem umowy. W internecie można odnaleźć ceny, które podają użytkownicy. Cena za miesiąc nauki w Speak UP w takim wypadku kształtuje się od 270 do 350 zł miesięcznie. Nie jesteśmy jednak w stanie zweryfikować tych informacji.

Speak UP – Opinie

Opinie Speak Up

Opinie użytkowników dotyczące szkoły językowej Speak UP są bardzo zróżnicowane. Jeśli chodzi o samą naukę to zdecydowana większość użytkowników jest bardzo zadowolona. Do głównych zalet należą bez wątpienia dostępność – możliwość uczestnictwa o różnych porach dnia, łatwość przyswajania wiedzy oraz co najważniejsze skuteczność. Wielu użytkowników zdaje kursy językowe, które są respektowane w całym kraju. Jeśli chodzi o wady to największym zarzutem są: cena, która nie jest podawana przed zajściem do szkoły, oraz sposób traktowania słuchaczy przez recepcję. Wielu ludzi skarży się, że jest ogromny problem z odstąpieniem od umowy, mimo wcześniejszych pisemnych gwarancji.  Poniżej przedstawiam kilka opinii, które otrzymałam na swoją skrzynkę mailową:

Jadzia1982 : Szkoła językowa Speak Up to zdecydowanie dobry wybór do nauki. Pomimo początkowych oporów zapisałam się i nie żałuje. Lektorzy są bardzo mili, co bez wątpienia pomaga w nawiązaniu komunikacji. Oprócz tego wielkość grup bardzo mi odpowiada, maksymalnie na zajęciach było 5 osób co pozwala lektorowi poświęcić sporo czasu dla każdego z nas.

Rozgoryczony_Romek: Niestety nie jestem szczególnie zadowolony z kontaktu. Zapisałem się, zapłaciłem za cały kurs. Rozpocząłem naukę, która faktycznie była dość przyjemna. Niestety ze względu na sytuacje losową musiałem zrezygnować i tu zaczęły się problemy…  Jakieś dziwne straszenie karami umownymi, o których nie było wcześniej mowy. Ostatecznie sprawa trafiła do rzecznika praw ochrony konsumenta.

Mariika: Cóż mogę powiedzieć. Metoda multimedialna niezbyt mi się podobała, chociaż znam osoby zachwycone takim rozwiązaniem. Plusem nauki w Speak UP była możliwość oglądania lekcji w formie video już po jej zakończeniu. Oprócz tego bardzo podobały mi się lekcje z native speakerami. Są to bardzo wykwalifikowane osoby. Poza tym są bardzo przyjaźnie nastawione do słuchaczy, i nie ma dla nich głupich pytań.

Speak UP – Podsumowanie

Szkoła językowa Speak UP wprowadza słuchaczy w tajniki języka angielskiego bardzo ciekawymi sposobami. Główną zaletą bez wątpienia są różne możliwości nauki oraz dostępność nauki. Wśród niezadowolonych uczestników największą wadą jest problem z ewentualnym wcześniejszym rozwiązaniem umowy. Ciężko więc wystawić jednoznaczną opinię dotyczącą szkoły językowej Speak UP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *