speak express - test, opinia i ocena

Speak Express – recenzja najnowszej platformy językowej. Jak działa i jakie są opinie?

Speak Express to najnowsza platforma językowa, która w ostatnim czasie jest dość intensywnie reklamowana. Przyjrzeliśmy się jej bliżej, chcąc się dowiedzieć, jak działa, jaka jest jej skuteczność i czy faktycznie można z niej nauczyć się szybko języka obcego. Przejrzeliśmy również opinie na jej temat, gdyż to właśnie zdanie użytkowników wiele mówi o jakości produktu.

 1. Historia Speak Express
 2. Jak wygląda nauka za pomocą Speak Express? Opis działania platformy
 3. Gdzie kupić Speak Express i jaka jest cena?
 4. Jak korzystać ze Speak Express?
 5. Opinie o Speak Express
 6. Speak Express – czy warto? Nasza ocena

W dzisiejszych czasach raczej nie trzeba już nikogo przekonywać, że warto uczyć się języków. Znajomość przynajmniej angielskiego w stopniu komunikatywnym to wymóg często stawiany przez pracodawców. Decyduje o otrzymaniu pracy, awansu i podwyżki. Inne języki przydają się także, kiedy chcemy wyjechać za granicę – czy to w celach zarobkowych, czy turystycznych.

Z tego powodu w ostatnim czasie wielką popularność zyskały wszelkie nowoczesne sposoby na naukę języka, w tym m.in. platformy językowe online. W sieci można znaleźć wiele reklam takowych produktów, jednak skuteczność wielu z nich stoi pod znakiem zapytania. Dlatego przyglądamy się platformom językowym szczególnie uważnie. Dokładnie analizujemy ich działanie oraz to, co mówią o nich osoby, które zdecydowały się na kupno.

W tym wpisie przyjrzymy się platformie językowej Speak Express. Skoro tu trafiłeś, można założyć, że szukasz skutecznego sposobu na przyswojenie nowego języka i zetknąłeś się z reklamą tego produktu. Sprawdź zatem, czego dowiedzieliśmy się o Speak Express  i czy warto zainwestować w niego swoje pieniądze.

Historia Speak Express

nowe metody naukiWarto zacząć od tego, jak w ogóle wprowadzono Speak Express na rynek, gdyż jest to ciekawa historia. Ten system nauki opracował poliglota władający 22 językami – Robert Henderson. Zawodowo zajmował się nauczaniem języków przez całe swoje życie, a w trakcie swojej pracy doszedł do wniosku, że obecne metody nauczania nie są do końca skuteczne. Ludzie pragnący przyswoić nowy język decydowali się na tradycyjne i wcale nietanie metody (np. szkoły językowe), podczas gdy istniały sposoby, aby nauka odbywała się dużo szybciej i przy znacznie mniejszym nakładzie finansowym.

Dzięki swoim wieloletnim doświadczeniu Henderson opracował własną, autorską metodę nauczania. Skoro udało mu się w ciągu swojego życia opanować aż 22 języki, można uznać, że faktycznie zna się na rzeczy i wie, jak uczyć siebie i innych. Henderson, oprócz wiedzy o nauczaniu, miał także świadomość tego, że świat staje w coraz większym stopniu skomputeryzowany. Z tego powodu chciał, aby jego metoda była także nowoczesna technologicznie. Dlatego zdecydował się na wdrożenie platformy dostępnej przy użyciu sieci – tak, aby można było z niej korzystać z dowolnego urządzenia posiadające połączenie z Internetem – nieważne, czy to telefon, komputer czy tablet.

Henderson zatrudnił do pomocy specjalistę z Polski – Pawła Karwackiego, który od kilkunastu lat zajmuje się nauczaniem języków. Paweł Karwacki pomógł Hendersonowi we wdrożeniu metody na rynku polskim.

Jak wygląda nauka za pomocą Speak Express? Opis działania platformy

Fiszki, tylko lepsze

Działanie Speak Express opiera się na systemie tzw. fiszek. Ta metoda nauki języka obcego wielokrotnie przewijała się na łamach naszej strony. Tradycyjne fiszki są to po prostu kartki. Na jednej ich stronie zapisane jest słowo w naszym języku ojczystym, zaś z drugiej – to samo słowo w języku obcym. Tradycyjne fiszki na papierowych kartkach są metodą nauki „szybkie pytanie – szybka odpowiedź”, jednak ich wadą jest to, że to wyłącznie zapis słowny, więc nie uczymy się przy nim wymowy.

W przypadku Speak Express jest zupełnie inaczej. To nie są tradycyjne fiszki, gdzie mamy tylko zapisane słowa. Na omawianej platformie  – oprócz zapisu słownego – mamy możliwość odsłuchu słów. Łączenie zapisu słownego z przekazem audiowizualnym to bardzo skuteczna metoda nauki, pobudzająca mózg znacznie bardziej, niż nauka metodami tradycyjnymi.

Warto dodać, że do wykonania fiszek zostali wynajęci profesjonalni native speakerzy, bowiem słowa wymawiane są z nienaganną dykcją i w pełni poprawnie akcentowane. Nie ma najmniejszego śladu korzystania z dostępnych w Internecie syntezatorów mowy.

Jak Speak Express aktywizuje mózg do nauki?

mózg naukaPlatforma w trakcie nauki ma działać inaczej, niż metody stosowane w szkołach językowych, nazwa przez Hendersona „tradycyjnymi”. Zdaniem poligloty, nie pozwalają one na pełne wykorzystanie potencjału ludzkiego mózgu. Człowiek ma znacznie większy potencjał do skutecznego zapamiętywanie i tworzenia skojarzeń niż to, co oferują szkoły językowe. Metoda Hendersona ma wykorzystywać pełnię zdolności poznawczych ludzkiego mózgu.

Twórca platformy tłumaczy to w taki sposób, że metody ‚tradycyjne” nie angażują do pracy wszystkich struktur mózgu. Część z nich w trakcie nauki tradycyjnymi metodami pozostaje uśpiona. Formuła Hendersona uruchamia wszystkie dostępne obszary. Do nauki angażowana jest zarówno prawa, jak i lewa półkula mózgu, dzięki czemu proces nauki staje się nawet 5 razy skuteczniejszy.

Wykorzystanie pełnego potencjału i aktywizacja obu półkul mózgowych staje się możliwa dzięki zastosowaniu multimedialnych fiszek. Fiszki to metoda szybkiej nauki, a fiszki multimedialne to ich znacznie ulepszona wersja, wzbogacona o przekaz multimedialny.

Poziom Podstawowy, Rozszerzony, Zaawansowany i Ekspert

Na jakich poziomach oferuje naukę platforma Speak Express? Użytkownicy mają do wyboru cztery poziomy: Podstawowy, Rozszerzony, Zaawansowany oraz Ekspert. Już na poziomie Podstawowym możliwe jest nauczenie się języka tak, aby bez problemów porozumiewać się w życiu codziennym. Wyższe poziomy przeznaczone są np. dla tych, którzy będą prowadzić rozmowy biznesowe.

Gramatyka

Speak Express oferuje także możliwość przyswojenia gramatyki. Możemy uczyć się w nim czasów (w języku angielskim są to np. Present Simple, Present Continuous czy Past Simple) oraz poznać czasowniki nieregularne. Bardzo dobrze, że zdecydowano się również na zaoferowanie użytkownikom takiej formy nauki. Nauka czasów raczej nie jest możliwa do poznania za pomocą fiszek. Świadczy to o właściwym podejściu autorów metody do nauczania – wiedzą, że fiszki są świetne do nauki słownictwa, ale tajniki gramatyki lepiej jest poznać na innej zasadzie. Nie wahają się użyć jej obok fiszek.

Webinaria i metoda „zanurzenia się w języku”

Totalną nowością, której nie znaleźliśmy w żadnej innej platformie językowej, są webinaria. Słowo „webinar” jest połączeniem słów „web” oraz „seminar” – webinaria są zatem seminariami prowadzonymi za pośrednictwem sieci. Webinarium na platformie Speak Express to wykład prowadzony przez osobę w języku obcym. W jego trakcie – oprócz nauczycielki – widać także obrazki, które są dokładnie objaśniane, poprzez pokazanie ich zastosowania w zdaniach. Wszystko opisywane jest przez pryzmat sytuacji, które mogą przydarzyć się w codziennym życiu.

Widać, że osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie platformy przyłożyły się do tego, aby zapewnić usługę na wysokim poziomie. Wykład prowadzony jest profesjonalnie, przez osobę, która posługuje się nim na co dzień. Warto zaznaczyć, że webinar odbywa się w zgodzie z zasadą „zanurzenia w języku”. Ta metoda jest czasami wykorzystywana w lepszych (i też – co za tym idzie – znacznie droższych) szkołach językowych. Celem tej metody jest to, aby słuchający „wsiąknął” w język, którego się uczy. Ta metoda wskazywana jest jako bardzo skuteczna i znacznie przyspieszająca naukę języka.

Webinary stanowią doskonałe uzupełnienie szybkiej nauki za pomocą fiszek. To bardzo innowacyjne połączenie. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że takim posunięciem twórcy Speak Express deklasują konkurencję oferującą podobne usługi. Omawiana platforma stoi o kilka klas wyżej, niż podobne platformy oferowane przez inne firmy, które reklamują się nie mniej intensywnie, niż Speak Express, a których skuteczność należy uznać za co najmniej

Gdzie kupić Speak Express i jaka jest cena?

speak express panelSpeak Express to platforma internetowa wymagająca wykupienia dostępu – podobnie, jak platformy z filmami i serialami takiej, jak Netflix czy Showmax. Różnica polega na tym, że wymagają one opłacania abonamentu co miesiąc, zaś w przypadku Speak Express za wykupienie dostępu płacimy tylko raz. Dostępne są aż cztery poziomy, więc jeżeli ktoś opanuje już poziom podstawowy i uzna, że chce jeszcze bardziej zgłębić tajniki danego języka, może bez problemy w dowolnej chwili poszerzyć dostęp.

Cena Speak Express w zależności od poziomu:

 • Poziom Podstawowy – 299 zł (po zniżce – 137 zł)
 • Poziom Rozszerzony – 599 zł (po zniżce – 237 zł)
 • Poziom Zaawansowany – 899 zł (po zniżce – 367 zł)
 • Poziom Ekspert – 1199 zł (po zniżce – 487 zł)

Zniżki są oferowane przy pierwszym wejściu na stronę.

Aby wykupić dostęp do strony, należy złożyć zamówienie za pomocą strony internetowej. Potem – w zależności od wybranej opcji zapłaty – nastąpi kontakt ze strony obsługi klienta lub od razu otrzymamy na adres e-mail dane z dostępem.

Jak korzystać ze Speak Express?

Logowanie

Obsługa platformy Speak Express jest bardzo łatwa. Jedyne, co musimy posiadać, to dowolne urządzenie mające podłączenie do internetu (komputer stacjonarny, laptop, smartfon, tablet itp). Aby skorzystać z platformy, musimy jedynie zalogować się przy użyciu strony internetowej (dane do logowania – hasło i login – są dostarczane poprzez e-mail, który podawaliśmy przy składaniu zamówienia). To tylko tyle – po zalogowaniu się możemy już korzystać ze wszystkich oferowanych do nauki narzędzi.

Jakich języków możemy się uczyć i jak rozpocząć naukę?

speak express - test i opinieZalogowanemu użytkownikowi ukaże się przejrzysty i dość intuicyjny panel. Od razu zobaczymy okno, dzięki któremu możemy natychmiast rozpocząć naukę. Możemy wybrać także opcję powtarzania. Zakładki ‚Nauka” oraz ‚Poznane’ dostępne są również z górnego menu.

Z prawej strony panelu mamy możliwość wyboru języka, którego chcemy się uczyć. Jest ich całkiem sporo. Są to: rosyjski, niemiecki, holenderski, hiszpański, angielski, francuski, włoski, szwedzki, norweski i portugalski. To całkiem sporo, a twórcy nie powiedzieli wcale ostatniego słowa i deklarują, że będą rozbudowywać platformę i oferować nowe języki do nauki. Przygotowanie każdego z nich wymaga zapewne sporego nakładu prac – zwłaszcza, że twórcy przykładają się do swojej pracy.

Jak uczyć się gramatyki?

Opcje związane z nauką gramatyki znajdują się z lewej strony. Tam możemy również wybierać poziom słownictwa – podstawowy, rozszerzony, zaawansowany oraz ekspert.

Webinary

Dostęp do webinarów możemy uzyskać z poziomu górnego menu. Po kliknięciu w zakładkę ‚Webinary’ pojawia się licznik pokazujący czas do kolejnej lekcji z przyciskiem umożliwiającym wzięcie udziału w lekcji. Przycisk staje się aktywny 10 minut przed kolejną lekcją.

Oczywiście, jeżeli ktoś nie miał możliwości w danym momencie uczestniczyć w webinarze na żywo, może obejrzeć powtórki w zakładce Video.

Opinie o Speak Express

Oczywiście, nasz research nie mógł obyć się bez prześwietlenia opinii użytkowników tego kursu. Oto, jakie wpisy na temat Speak Express znaleźliśmy w Internecie (teksty po redakcyjnych poprawkach stylistyczno – interpunkcyjnych).

Opinia nr 1

Moja przygoda z tym kursem trwa już trzeci tydzień. Mówiąc szczerze – nie spodziewałem się, że będę w stanie poczynić takie postępy. Nauka zawsze szła mi raczej topornie, a tutaj poszło jakoś… dużo lepiej. Jednak nowoczesne metody nauki faktycznie zdają egzamin. Jestem gotów zaryzykować stwierdzenie, że już teraz byłbym w stanie porozumieć się z kimś po niemiecku.

Opinia nr 2

Dostałem to jako prezent od żony. Byłem dość sceptycznie do tego nastawiony i twierdziłem, że nie da się tak szybko nauczyć języka. Ale skoro już dostałem, to myślę – uruchomię to z ciekawości i szacunku. I tak siadłem do tego i w sumie mnie zaskoczyło, posiedziałem trochę pierwszego dnia i stwierdziłem, że nie jest złe. Siadam tak codziennie od tygodnia po godzince dziennie i powiem wam, że całkiem dużo już zapamiętałem. Uczę się angielskiego, wcześniej coś umiałem, ale na bardzo słabym poziomie. Po tygodniu jak mój zasób słownictwa mocno się poprawił. Ta platforma to naprawdę dobry sposób nauki słówek. Dobrze idzie mi już także budowanie zdań. Myślę, że już bym się dogadał z kimś po angielsku, choć wcześniej  nie było na to najmniejszych szans.

Opinia nr 3

Rezultaty nieporównywalnie lepszy, niż przy innych kursach za znacznie większą cenę. Żałuję, że trafiłem na to [Speak Express] dopiero teraz, bo zmarnowałem już sporo pieniędzy na inne metody, które nie okazały się choćby  tak w połowie skuteczne, jak je zachwalano. Ale trudno, ważne że w końcu jestem w stanie skutecznie przyswoić hiszpański. Idzie mi coraz lepiej.

Speak Express – czy warto? Nasza ocena

nasza ocena 5/5Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, czyli osobiste przetestowanie przez nas działania platformy oraz opinie użytkowników, przyznajemy Speak Express najwyższą ocenę. Zastosowanie nowatorskich, połączonych ze sobą metod nauki i znakomity stosunek jakości do ceny powoduje, że Speak Express obecnie deklasuje konkurencję. Ta platforma powstała w oparciu o najnowszą naukową wiedzę dotyczącą mózgu, a w jej tworzeniu brali udział profesjonaliści, którzy zadbali o każdy detal.

Bardzo wysoka skuteczność nauki, przystępna cena oraz przyjazny użytkownikowi panel obsługi powodują, że Speak Express to trafny wybór dla każdego, kto chce nauczyć się nowego języka.

6 komentarzy

 1. Uczyłam się z Speak Express do matury. Orłem w angielskim nigdy nie byłam, a wynik to 92% 🙂

 2. Moim celem było zdanie testu na poziomie B2 w pracy – miesiąc nauki i się udało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *