etutor opinie efekty

Szybka nauka języka angielskiego z platformą eTutor – warto? Opinie i komentarze

Osoba chcąca wykupić dostęp do kursu języka obcego prowadzonego online stoi w dzisiejszych czasach przed nie lada wyzwaniem. Ogromna ilość ofert w polskim Internecie może być przytłaczająca. Wybór najlepszego kursu jest jeszcze trudniejszy dla osób dopiero zaczynających naukę nowego języka.  W takiej sytuacji nie warto kierować się ślepym losem i dokładnie porównać co oferują poszczególne firmy. Tym bardziej, że ceny kursów nie są małe i wciąż rosną. Aby ułatwić wybór osobom niezdecydowanym przedstawiamy recenzję kursu języka angielskiego eTutor, w której zawarliśmy najważniejsze informacje takie jak jego zawartość, cena oraz jakość, a także wyciągnęliśmy wnioski z opinii użytkowników.

Jak kurs eTutor wypada w liczbach?

Opinie o kursie eTutor
Czy eTutor to skuteczny kurs języka angielskiego online?

Serwis eTutor w sposób jawny przedstawia informacje statystyczne na temat swoich kursów. Nie jest to dziwne, ich wyniki są więcej niż satysfakcjonujące i twórcy portalu mogą się nimi  chwalić. Na koniec 2018 roku statystyki wyglądały następująco:

– ponad 700 000 aktywnych użytkowników,  którzy regularnie korzystają z kursów oferowanych na stronie;

– ponad 227 000 000 ćwiczeń językowych wykonanych na platformie eTutor;

– ponad 882 000 000 powtórek już przerobionego materiału.

Imponujące, prawda? Według tych statystyk kursy eTutor biją na głowę większość konkurencji. Czy wynika to z jakości oferowanych usług?

Serwis eTutor – kilka słów o stronie internetowej.

Domena etutor.pl jest jedną z najstarszych polskich stron oferujących kompleksową naukę języka angielskiego. Przygotowana została z myślą o osobach nie mających czasu lub pieniędzy na naukę w stacjonarnych szkołach językowych lub z pomocą korepetytora. Takie podejście do nauki języków jest coraz bardziej popularne i nic nie zapowiada zmiany tego trendu.

Sama platforma eTutor oferuje kursy pozwalające na naukę dwóch języków – angielskiego oraz niemieckiego. Oba kursy charakteryzują się podobna budową – użytkownik może sam wybrać jakiego poziomu języka chce się uczyć. Dodatkowym plusem obranej przez twórców konwencji jest również możliwość samodzielnego wyboru tempa nauki dostosowanego do ilości wolnego czasu oraz predyspozycji językowych.

Kurs języka niemieckiego eTutor

W recenzji skupimy się głównie na kursie języka angielskiego, jednak jeżeli zastanawiasz się nad nauka języka niemieckiego, zebrane tu informacje również będą przydatne. Wynika to z podobnej budowy kursów. Jedyną dużą różnicą jest ilość oferowanych treści – tej dotyczącej języka niemieckiego jest na eTutor o wiele mniej. Twórcy mogą pochwalić się ilością 530 lekcji na wszystkich poziomach znajomości języka. Wciąż jest to duża liczba, jednak kurs języka angielskiego zawiera prawie dwukrotnie więcej zajęć.

Na szczęście chcąc uczyć się języka niemieckiego na platformie eTutor wciąż możesz liczyć na wstępny test oceniający twoją wiedzę, nagrania audio odczytane przez native speakerów oraz sekcje tematyczne. Wciąż jest to dobra oferta, tym bardziej biorąc pod uwagę dobrą jakość ćwiczeń i nagrań oraz zintegrowanie kursu z rozbudowanym multimedialnym słownikiem Diki.

Kurs języka angielskiego eTutor – czy warto? Co oferuje?

Sztandarowym produktem platformy eTutor jest kurs języka angielskiego. Kurs dzięki kompleksowemu podejściu oraz ciekawym ćwiczeniom ma uczyć języka w przystępny i ciekawy sposób. Co dokładnie zawiera kurs?

Test wstępny eTutor

Test kwalifikacyjny eTutor przeznaczony jest dla osób, które miały już styczność z językiem angielskim, jednak nie potrafią same ustalić swojego stopnia zaawansowania. Rozwiązanie testu zajmie kilkanaście minut, a wynik zasugeruje od których lekcji powinieneś zacząć.

Lekcja w kursie eTutor angielski

Okres próbny eTutorNauka na platformie eTutor różni się w zależności od stopnia zaawansowania. Serwis oferuje sześć poziomów – ad A1 do C2. Każdy poziom z kolei dzieli się na 50 tematów zawierających po kilka lekcji. Ilość lekcji wynosi ponad 800! To naprawdę imponująca liczba pozwalająca na kompleksowe zapoznanie się z językiem angielskim. Przyjmując dane producenta mówiące o tym, że czas potrzebny na wykonanie jednej lekcji wynosi około piętnastu minut, otrzymujemy ponad 200 godzin zajęć! Oczywiście lekcje możesz przerabiać w wybranych przez siebie godzinach i ilości oraz dowolnie je powtarzać.

Lekcje w eTutor składają się z ekranów zawierających elementy multimedialne i ćwiczenia. Oto najważniejsze typy zajęć, które napotkasz w lekcjach:

– Dialogi i czytanie pozwalające na rozwinięcie umiejętności komunikacji w życiowych sytuacjach;

– Fiszki uczące słownictwa powiązanego tematycznie z przerabianą lekcją, które trafiają do inteligentnego systemu powtórek;

– Zadania gramatyczne oraz specjalne listy elementów gramatycznych przygotowanych z myślą o powtarzaniu materiału;

– Zestaw ćwiczeń podsumowujących lekcję;

– Notatki językowe zawierające ciekawostki dotyczące języka angielskiego;

– Specjalne plansze rozwijające umiejętności pisania, mówienia oraz zawierające filmy instruktażowe.

Słownik

W skład kursu wchodzi również wbudowany interaktywny słownik. Słownik jest zintegrowany ze znanym systemem Diki, jest łatwy do wywołania oraz zawiera nagraną wymowę wszystkich haseł dostępnych w bazie.

Tryb nauki

Tryb nauki jest miejscem, gdzie po raz pierwszy poznajesz daną porcję materiału. Z tego poziomu sam decydujesz o tym, czy dane słowo trafi do systemu powtórek. Poruszanie się po ekranie trybu nauki jest w miarę proste i intuicyjne. Można do tego celu użyć wygodnych skrótów klawiszowych.

Aplikacja mobilna eTutor

Kurs eTutorJednym z najważniejszych elementów wpływających na ocenę językowego kursu online jest dostępność i jakość aplikacji mobilnej. Coraz więcej osób uczy się poza domem, bardzo ważny jest więc dla nich dostęp do platformy z poziomu smartfonu lub tabletu.

Aplikacja mobilna eTutor jest dostępna zarówno na urządzeniach z systemem Android jak i iOS. Jest oczywiście darmowa i oferuje następujące funkcjonalności:

– ćwiczenia związane z nauką nowych słówek oraz możliwość przejścia do systemu powtórek ;

– słuchanie nagranych dialogów native speakerów;

– ćwiczenia z obrazkami podobne do tych dostępnych na wersji deskopowej;

– ćwiczenia uczące prawidłowej wymowy ;

– dostęp do filmów video, które wyjaśniają zagadnienia gramatyczne;

– możliwość śledzenia swoich postępów.

Cena kursu eTutor oraz darmowy okres próbny

Kursy eTutor w pełnej wersji są dostępne po uiszczeniu opłaty w formie abonamentu. Abonament można wykupić na okres trzech, sześciu lub dwunastu miesięcy. Ceny są różne. Droższym kursem jest kurs języka angielskiego. Jego cena wynosi : 99 zł za 3 miesiące, 149 zł za sześć miesięcy oraz 239 zł za okres 12 miesięcy. Jak widać, najdłuższy abonament opłaca się najbardziej. Cena kursu języka niemieckiego eTutor jest niższa i wynosi odpowiednio: 59 zł za okres 3 miesięcy, 99 zł za 6 miesięcy oraz 169 zł za rok subskrypcji. Cena kursu jest więc konkurencyjna.

Darmowy okres próbny eTutor

Serwis eTutor oferuje również możliwość darmowego sprawdzenia, czy oferowana formuła nauki jest dla Ciebie odpowiednia. W tym celu eTutor jest dostępny całkowicie za darmo przez okres czternastu dni. Wystarczy zarejestrować się na stronie platformy. Uzyskasz wtedy dostęp do testu wstępnego oraz pierwszej lekcji dostępnej na każdym z sześciu stopniach zaawansowania wraz z ćwiczeniami oraz słownikiem. Po przetestowaniu wersji próbnej możesz zrezygnować z subskrypcji nie płacąc ani złotówki.

Opinie na temat kursu eTutor

W celu zbadania, czy wszystkie zapewnienia producenta mają swoje pokrycie w rzeczywistości poświęciliśmy dużo czasu na weryfikację opinii na temat eTutor znalezionych w Internecie. Oto kilka z nich.

Marta, 22 lata: „Nigdy nie byłam zbyt dobra w nauce języków – w szkole ledwo przechodziłam do kolejnych klas. Mój poziom, a przede wszystkim zasób słownictwa nie pozwalał mi na swobodną komunikację w języku angielskim. Szczerze, nigdy mi to szczególnie nie przeszkadzało. Do czasu aż moje dwie najlepsze przyjaciółki zdecydowały się na rekrutację do studenckiego wyjazdu Erasmus. Bardzo chciałam pojechać z nimi – pół roku w egzotycznym kraju? Brzmiało jak bajka. Niestety, jednym z wymogów dostania się na wyjazd była dobra znajomość języka angielskiego. Z początku byłam zrozpaczona, jednak do rozmów kwalifikacyjnych pozostało kilka miesięcy i postanowiłam nauczyć się języka angielskiego! Koleżanka poleciła mi serwis eTutor, na który zdecydowałam się ze względu na atrakcyjną cenę. Pracowałam bardzo ciężko. Minimum dwie godziny dziennie spędzałam na platformie. Efekty oceniam jako… średnio. Mój zasób słownictwa bardzo się powiększył, jednak nadal miałam duże problemy z normalną rozmową. W końcu nadszedł wielki dzień – rozmowa mająca na celu weryfikację mojego poziomu. Nie czułam się pewnie. Według opowieści wymagany był poziom B1. Samej rozmowy praktycznie nie pamiętam. Pamiętam za to jej wynik – niestety nie dostałam się. Niestety, mój poziom nie był wystarczający. Czy polecam eTutor? Do nauki słownictwa jak najbardziej. Moim zdaniem jednak platforma nie nadaje się do nauki gramatyki i prowadzenia rozmowy w życiowych sytuacjach.”

Bogdan, 51 lat: „Powiem to od razu – po roku korzystania nie wiem czy mogę z czystym sumieniem polecić eTutor. Wykupiłem dostęp do platformy, ponieważ od dłuższego czasu planowałem wyjazd do Anglii. Miałem już załatwioną pracę i odkładałem wyjazd tylko z powodu strachu przed barierą komunikacyjną. Mój fundusz był ograniczony, więc szkoły językowe nie były nawet brane pod uwagę. W Internecie trafiłem na ofertę eTutor i postanowiłem z niej skorzystać. Mój poziom był zerowy, więc nawet nie wypełniałem początkowego testu, od razu przeszedłem do podstaw. Uczyłem się w miarę sumiennie przez prawie rok. Oczywiście, trafiały się tygodnie w których nawet nie zajrzałem do kursu, w końcu cały czas pracowałem i miałem ograniczony wolny czas. Jednak byłem w miarę zadowolony  z efektów, rozmawiałem też po angielsku z dziećmi i były one zachwycone moimi postępami. W końcu zdecydowałem się na wyjazd. I doznałem szoku. Praktycznie całe nauczone słownictwo lub składania wydawały się zupełnie inne w realnym świecie! Ludzie w Anglii mówili tak szybko, że tylko czasami udało mi się wyłapać sens wypowiedzi. Dopiero z czasem zacząłem bez większych problemów rozmawiać ze współpracownikami. Nawiązując do pierwszego zdania – nie żałuję że uczyłem się z eTutor. Od poziomu zerowego doszedłem do miejsca, w którym opanowałem ogrom słownictwa i podstawy gramatyki. Jednak nie ma co się oszukiwać – jest to tylko podstawa, która nie wystarczy aby poradzić sobie za granicą.”

Ocena kursu języka angielskiego eTutor

Bardzo trudno jest ocenić platformę eTutor. Z pewnością spełnia ona swoją rolę w kwestii nauki słownictwa. Niewątpliwymi plusami serwisu jest cena. Abonament nie jest wysoki i udostępnia nieograniczony dostęp do możliwości eTutor. Jednak główne minusy aplikacji można dostrzec czytając opinie osób korzystających z serwisu.  Według opinii użytkowników eTutor nie jest  wystarczający do kompleksowej nauki języka. Nauka za pomocą platformy nie pozawala dojść do poziomu który umożliwiałby nam swobodną komunikację. Aby to osiągnąć trzeba sięgnąć po kursy lepsze jakości (niestety, najczęściej też droższych) lub zastanowić się nad innymi sposobami nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *